Péče o tažné zařízení

Ano, čtete správně, i tažné zařízení vyžaduje péči, aby co nejlépe pracovalo a vydrželo co nejdéle. V článku níže Vám pan Tažák dá pár Tipů.

Pro prodloužení životnosti nasazujte krytku, ať Vám koule nezačne rezivět. Redukci zásuvky po použití schovejte na suché místo, samotnou zástrčku sklopte.

Další rady jsou pro majitele odnímatelného kulového čepu. Udržujte v čistotě jak část tažného, do které se koule nasazuje, tak tu část, kterou nasazujete, abyste předešli korozi. Nezapomeňte čep uzamykat. Dojde tak k jeho kompletnímu zajištění.

Udržujte tedy tažné zařízení v čistotě.

Chcete na tažné zařízení zavěsit nosič kol? V tomto případě je dobré kouli důkladně odmastit, aby nosič držel na svém místě a při jízdě nedošlo k jeho uvolnění.

Máte v plánu za autem táhnout přívěs? U přívěsů, které nejsou vybaveny stabilizačním systémem je více než vhodné na kouli tažného zařízení nanést tenkou vrstvu maziva, aby při jízdě nedocházelo ke zbytečnému tření mezi koulí a kloubem přívěsu. Pokud vlastníte přívěs se stabilizačním systémem, tak kulový čep ničím nemažte. Mazivo by totiž narušilo správnou funkčnost stabilizačního systému.

Jestliže máte pocit, že by Vaše koule mohla být nadměrně opotřebená, využijte kalibr na kouli. Správný průměr je 50 mm, průměr pod 49 mm by mohl způsobit nepříjemnost, tak si dejte pozor.