Menu

Obytné vozy

Tažné zařízení pro obytné vozy

Vyplňte formulář níže a my Vám zavoláme.

Případně nás kontaktujte na čísle 702 111 702 nebo na adrese info@towpoint.cz

Jak to probíhá?

Pro zapsání tažného zařízení do technického průkazu vozidla je stejný postup jako u osobního vozidla. Nemusíte na zdlouhavou STK. Od nás dostanete typový list, se kterým stačí zajít na dopravní inspektorát, kde Vám údaje zapíší.

Zařízení pro obytné vozy nám dodává německá firma AL-KO (SAWIKO), která je špičkou v oboru. Samozřejmostí je jak pevný, tak odnímatelný kulový čep dle Vaší volby.

Pokud je potřeba prodloužit nosný rám nástavby, tak demontujeme nosníky, namontujeme výztuhy, které jsou přípravou na nový, delší rám a pak následně i na tažné zařízení s elektroinstalací.

Kvůli vysoké rozmanitosti provedení obytných vozů nám stačí sdělit VIN kód vozidla, podle kterého si u výrobce dohledáme přesnou specifikaci podvozku Vašeho vozu. Díky tomu jsme rychle schopni uvést přesnou cenu montáže.

Kontaktní údaje

Doplňte prosím všechny zvýrazněné údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s konkrétní nabídkou pro Váš vůz.

Vyplňte svoji e-mailovou adresu ve správném formátu.

Vyplňte své telefonní číslo.

Za odeslání nezávazné poptávky získáte v případě realizace montáže navíc redukci na zásuvku zdarma.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby kontaktování zákaznickým centrem v souvislosti s nabídkou montáže tažného zařízení

Odesíláme požadavek, mějte strpení...

Proč si nechat namontovat tažné zařízení na karavan?

Díky tažnému zařízení si můžete cestování v karavanu velmi zpestřit. Tažné zařízení lze použít pro přepravu jízdních kol, nadměrného sportovního vybavení, motocyklů a skútrů. V případě využití připojení přídavného vozíku lze snadno převést čluny, koně, či jakýkoli jiný vozík. Cestování v obytném voze se tak může stát velmi pestré a možnosti použití tažného zařízení jsou opravdu neomezené.


Co je důležité vědět při nákupu tažného zařízení?

Ať už vlastníte osobní automobil, SUV, nebo obytný vůz rozdíly v montáži tažných zařízení jsou v podstatě nepatrné, pokud Váš vůz již má prodloužený rám. Pokud ne, je součástí montáže také prodloužení nosného rámu, na který se montuje tažné zařízení. Samotná montáž tažného zařízení a elektro přípojky není složitější než u osobních automobilů. V každém případě je důležité znát dobře parametry svého vozidla. Skoro všechny důležité informace o svém vozidle se dozvíte z technického průkazu. Všeobecně platí, že musí být koule tažného zařízení vzdálená od země ve výšce od 350 do 420 mm, a to při naloženém vozidle.


Hodnoty, které byste měli znát

Hmotnost

Tažná kapacita:

Rám vozidla:

D-hodnota

Další příslušenství pro obytné vozy

Na prodloužený rám, případně na zadní stranu vozu, jsme schopni namontovat i jiné doplňky.