Jak vyplnit poptávkový formulář?

Chtěli byste si pořídit tažné zařízení a nevíte si rady s vyplněním našeho formuláře? Nevadí, provedeme Vás krok po kroku.

Co je třeba zkontrolovat před vyplněním formuláře?

Ještě, než se pustíte do vyplňování, ověřte si ve velkém technickém průkazu, zda za svým autem můžete táhnout přípojné vozidlo. Je zde uvedena maximální hmotnost, a to pro brzděný nebo nebrzděný přívěs. Pokud na vás v tomto místě technického průkazu budou číhat nuly, znamená to, že vaše vozidlo není k tahání uzpůsobeno. Kouli ale můžete využít například pro nosič jízdních kol nebo přepravní box.

Jak vyplnit formulář?

1. krok: Vyberte značku, model a motorizaci vašeho vozidla
Veškeré potřebné údaje naleznete ve velkém technickém průkazu.

2. krok: Nakonfigurujte si tažné zařízení dle vlastních požadavků
V konfigurátoru níže si navolte vaše požadavky a preference. Na jejich základě získáte předběžnou informaci o ceně.

 • Cena/kvalita
  Každé tažné zařízení, které od nás odjíždí, splňuje požadavky na vysokou kvalitu. Jedním z důležitých parametrů při výběru tažného zařízení je ale jeho značka. Proto je pro nás důležité vědět, zda hledáte prémiovou kvalitu světového výrobce nebo dáváte přednost ekonomicky dostupným variantám.

  V naší nabídce naleznete hned 3 evropské výrobce s mezinárodní působností a prémiovou kvalitou. Tito výrobci disponují nejen prvotřídní kvalitou, ale i vlastními vývojovými a testovacími centry, díky kterým splňují veškeré náročné a rozsáhlé certifikace. Díky velkosériové výrobě jsou však i tyto prémiové značky ekonomicky dostupné.


 • Upevnění koule
  Součástí každého tažného zařízení je takzvaný spojovací kulový čep (koule). Jedná se o viditelnou část, na kterou se připojuje přívěs či jiné zařízení. Koule přitom může být upevněna několika způsoby. Před prvním kontaktem nám ale postačí informace, zda máte zájem o pevné nebo odnímatelné čepy.

 • Zásuvka
  K tažnému zařízení je potřebná rovněž elektroinstalace propojující světelné okruhy vozidla a přívěsu. Na vozidle je elektroinstalace zakončená zásuvkou. Dle počtu pinů zásuvky pak rozlišujeme elektropřípojky 7pólové nebo 13pólové.

  Jakou tedy zvolit? Pro běžný nebržděný přívěs do 750 kg zpravidla postačí 7pinová zásuvka. Pokud budete chtít tahat brzděný nákladní přívěs s hmotností nad 750 kg, karavan nebo nosič kol se světelnou rampou, volte 13pinovou zásuvku.

  Podrobné členění elektroinstalací včetně způsobu připojení na vozidlo.
 • Redukce
  V případě realizace montáže navíc získáte redukci na zásuvku zdarma.

3. krok: Kontaktní údaje
Vyplňte své kontaktní údaje, abychom se s vámi mohli spojit.

4. krok: Odešlete nezávaznou poptávku
A je to! Teď už stačí jen vyčkat na telefonát. Co nejdříve se vám ozveme, abychom společně prošli veškeré detaily. Nabídku upravíme dle vašich požadavků a v případě zájmu o montáž sjednáme termín. Pak již jen přistavíte vozidlo k nejbližšímu montážnímu středisku. Je to snadné!


Potřebujete ještě s něčím poradit? Obraťte se na nás prostřednictvím chatu dole na stránce, volejte na telefonní číslo 702 111 702 nebo nám napište na info@towpoint.cz . Jsme tady pro vás každý všední den od 7:30 do 17:00 hod.