Je možné na malé auto namontovat nosič kol nebo zavazadel?

Všechno záleží na typu vozu a údajích ve velkém technickém průkazu. Pro majitele menších aut (například Škoda Citigo, Toyota Aygo, Citroen C1, Peugeot 108) existuje možnost montáže přídavných zařízení, která umožňují pouze přepravu kol nebo instalaci přepravního boxu.

Prvním krokem před montáží jakéhokoliv tažného zařízení na Váš vůz je nutná kontrola údajů ve velkém technickém průkazu. V řádcích O1 a O2 technického průkazu hledejte informaci o maximálním tažném limitu Vašeho vozu. Pokud jsou tyto řádky prázdné nebo proškrtnuté, znamená to, že vozidlo není technicky způsobilé pro tahání přívěsů.

Majitelé menších aut, kteří mají v technickém průkazu prázdné řádky O1 a O2, mohou mít na svém autě namontováno zařízení, které je vzhledově podobné běžnému tažnému zařízení. Je důležité mít na paměti, že takové přídavné zařízení je homologované pouze pro přepravu kol nebo zavazadel, a nemělo by být používáno k tažení přívěsů!

Pokud potřebujete více informací nebo nejste jistí ohledně montáže tažného zařízení nebo přídavných funkcí na Vaše vozidlo, neváhejte se na nás obrátit! Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku od 7:30 do 17:00 na čísle 844 844 840 nebo nám napište na adresu info@towpoint.cz.