Jak vybrat elektroinstalaci?

Nové automobily jsou stále častěji vybavovány složitými elektronickými systémy a výběr elektroinstalace vyžaduje značné vědomosti. Elektroinstalace propojuje světelné okruhy vozidla a přívěsu. Na vozidle je zakončena zásuvkou.

Typová elektroinstalace

Určena na konkrétní model vozidla, drtivá většina nových vozidel se musí po montáži kódovat, aby byly zachovány všechny funkce. Elektroinstalace podporuje všechny funkce vozidla a je pro něj nejpřirozenější. Tato elektrika je doporučována specialisty.

Více o kódování píšeme zde.

Univerzální elektroinstalace

Výhodou univerzální elektropřípojky je nižší pořizovací cena a také odpadá nutnost programování. Všechna vozidla však s tímto typem elektroinstalace nespolupracují bez problémů. Vyrábí se v 7 i 13pinové variantě.

 

13pin

Pro karavany, bržděné i nebržděné přívěsné vozíky, které jsou osazeny světlem zpátečky. Také nutné pro nosiče kol. Pro karavany se dále dá elektroinstalace doplnit o trvalé napájení a dobíjecí vodič.

Návod na zapojení redukce 7pin → 13pin

7pin

Pro běžný nebrzděný nákladní přívěs do 750kg (pouze standardní funkce světel).

Návod na zapojení redukce 13pin -> 7pin

 

Volíte raději prémiovou značku a kvalitu nebo ekonomickou variantu?

Častým parametrem výběru je také značka. V naší nabídce naleznete hned 3 evropské výrobce s mezinárodní působností a prémiovou kvalitou. Tito výrobci disponují nejen prvotřídní kvalitou, ale i vlastními vývojovými a testovacími centry, díky kterým splňují veškeré náročné a rozsáhlé certifikace. Díky velkosériové výrobě jsou však i tyto prémiové značky ekonomicky dostupné.

 

ikony


ERICH JAEGER

Jeden z největších výrobců typových elektrosvazků tažných zařízení na světě.
Podnik s více jak 90letou tradicí v elektro-průmyslu, zastoupený na všech kontinentech. Prvododavatel koncernu VW, PSA a Renault.

 

ikony
WESTFALIA
Přední německý výrobce prémiových tažných zařízení. Disponuje nejvyšší kvalitou zpracování a jedinečnou antikorozní povrchovou úpravou KTL. Westfalia je hlavní dodavatel tažných zařízení do prvovýroby po celém světě.

 

ikony
ECS
Nizozemský výrobce kvalitních elektroinstalací se během 30 let stal lídrem na trhu. S více než 8 000 druhy elektroinstalací nabízí řešení pro každé vozidlo. V případě potřeby, je možné využít kódování vozidla online.