Co vše musím vyřídit před a po montáži tažného zařízení?

Je okolo montáže hodně „papírování“? Rozhodně ne, nemusíte ani chodit na STK a vypisovat hromady papírů. Od nás po montáži obdržíte vyplněný typový list a s tímto listem jen zajdete na příslušný úřad a necháte si tažné zařízení dopsat do technického průkazu (do 10 dnů od montáže).

Co když si chci namontovat tažné sám?

Rozhodnete-li se namontovat tažné zařízení svépomocí nebo v servisu bez pověření k montáži, můžete tak učinit. Po montáži je nutné s vozidlem navštívit STK. Technici prověří typovou vhodnost tažného zařízení pro vozidlo, značku schváleného typu a správnost montáže, včetně zapojení a funkčnosti elektroinstalace. Na základě kontroly obdržíte protokol STK, který pak předložíte při přihlášení. V tomto případě typový list nepotřebujete.

Kontrola na STK Vás může vyjít na 250 Kč a poplatek za přihlášení tažného zařízení na úřadě činí 100 Kč.

Postup při montáži v našem středisku

Nejprve si na naší zákaznické lince domluvíte termín montáže a poskytnete údaje k přichystání typového listu. Poté už jen dojedete s vozidlem, namontujeme Vám tažné zařízení, obdržíte typový list a s tímto listem zajdete na úřad. Je to velmi snadné a v případě jakýchkoliv problémů Vám naši kolegové rádi poradí.

V tomto případě platíte poplatek pouze na úřadě za přihlášení tažného zařízení 50 Kč.

Vzor typového listu

Potřebné doklady k zápisu

  • Vyplněný formulář
  • Velký technický průkaz (TP)
  • Osvědčení o registraci vozidla (ORV / malý TP)
  • Typový list
  • Soukromá osoba - občanský průkaz
  • Právnická osoba - živnostenský list

 

Pamatujte!

Tažné zařízení je tedy možné namontovat i svépomocí.
V tom případě je ale nezbytné postupovat přesně podle manuálu a dát si pozor především na správné připojení elektroinstalace, což může být značný problém především u moderních vozů.

S námi můžete ušetřit nejen peníze, ale i čas a nervy. Svěřte Váš vůz do péče našim odborníkům.