Menu

Blog

Jak vybrat elektroinstalaci?

Nové automobily jsou stále častěji vybavovány složitými elektronickými systémy a výběr elektroinstalace vyžaduje značné vědomosti. Elektroinstalace propojuje světelné okruhy vozidla a přívěsu. Na vozidle je zakončena zásuvkou.

jak vybrat tazne

Typová elektroinstalace

Určena na konkrétní model vozidla, drtivá většina nových vozidel se musí po montáži kódovat, aby byly zachovány všechny funkce. Elektroinstalace podporuje všechny funkce vozidla a je pro něj nejpřirozenější. Tato elektrika je doporučována specialisty.


Více o kódování píšeme zde.

Univerzální elektroinstalace

Výhodou univerzální elektropřípojky je nižší pořizovací cena a také odpadá nutnost programování. Všechna vozidla však s tímto typem elektroinstalace nespolupracují bez problémů. Vyrábí se v 7 i 13pinové variantě.

13pin

Pro karavany, bržděné i nebržděné přívěsné vozíky, které jsou osazeny světlem zpátečky. Také nutné pro nosiče kol. Pro karavany se dále dá elektroinstalace doplnit o trvalé napájení a dobíjecí vodič.

13pinova elektroinstalace 13pinova elektroinstalace zapojeni
13pinova elektroinstalace 13pinova elektroinstalace zapojení redukce 7 -> 13

7pin

Pro běžný nebrzděný nákladní přívěs do 750kg (pouze standardní funkce světel).

7pinova elektroinstalace 7pinova elektroinstalace
7pinova elektroinstalace 7pinova elektroinstalace zapojení redukce 13 -> 7

Volíte raději prémiovou značku a kvalitu nebo ekonomickou variantu?

Častým parametrem výběru je také značka. V naší nabídce naleznete hned 3 evropské výrobce s mezinárodní působností a prémiovou kvalitou. Tito výrobci disponují nejen prvotřídní kvalitou, ale i vlastními vývojovými a testovacími centry, díky kterým splňují veškeré náročné a rozsáhlé certifikace. Díky velkosériové výrobě jsou však i tyto prémiové značky ekonomicky dostupné.

ERICH JAEGER

Jeden z největších výrobců typových elektrosvazků tažných zařízení na světě. Podnik s více jak 90letou tradicí v elektro-průmyslu, zastoupený na všech kontinentech. Prvododavatel koncernu VW, PSA a Renault.

WESTFALIA

Přední německý výrobce prémiových tažných zařízení. Disponuje nejvyšší kvalitou zpracování a jedinečnou antikorozní povrchovou úpravou KTL. Westfalia je hlavní dodavatel tažných zařízení do prvovýroby po celém světě.

ECS

Nizozemský výrobce kvalitních elektroinstalací se během 30 let stal lídrem na trhu. S více než 8 000 druhy elektroinstalací nabízí řešení pro každé vozidlo. V případě potřeby, je možné využít kódování vozidla online.