Co dalšího může mít vliv na výběr elektroinstalace a tažného zařízení?

Před montáží tažného zařízení je klíčová důkladná kontrola několika faktorů. Tím lze předejít potenciálním problémům a zajistit bezpečnou a úspěšnou instalaci.

POHON VŠECH KOL

Pokud plánujete používat vozidlo s pohonem všech kol k tažení přívěsu nebo jiného nákladu, je důležité vybrat správné tažné zařízení, které je kompatibilní s funkcí pohonu všech kol

FACELIFTOVÉ VERZE AUT

Faceliftové verze přináší změny nejen ve vzhledu vozidla. Modely před a po faceliftu můžou mít rozdílné konektory vedoucím ke světlům, jinou softwarovou verze atd. Může být také jiný zadní nárazník nebo jiné umístění výfuku, což může vyžadovat jiné tažné zařízení a elektroinstalaci než původní verze vozidla.

N-LINE, GT-LINE, SCOUT, M PAKET, AMG, ALLROAD, ALLTRACK VERZE

Některé verze mají jiné oplastování, což vyžaduje jiný druh tažného zařízení než klasická verze.

ZVÝŠENÍ NEBO SNÍŽENÍ PODVOZKU

Zvýšení podvozku:
Při zvýšení podvozku není střed koule tažného zařízení v požadované normě stanovené výrobcem. Zvýšení podvozku může ovlivnit stabilitu a manipulovatelnost vozidla, zejména při tažení nákladu. Je důležité zvážit, zda zvýšení podvozku nepoškodí bezpečnostní aspekty vozidla, jako je stabilita při jízdě a brzdění.

Snížení podvozku:
Snížení podvozku vede ke snížení výškového postavení vozidla, což ovlivňuje průchodnost terénem. Některé typy tažných zařízení jsou navrženy pro specifické výškové postavení aut.

PARKOVACÍ, JÍZDNÍ A BRZDOVÍ ASISTENTI

Pokud vozidlo disponuje jízdními asistenty a parkovacími senzory, může být nutné naprogramování vozidla po montáži tažného zařízení. 

PODKOP KUFRU – BEZKONTAKTNÍ OTEVÍRÁNÍ KUFRU

Majitelé aut s poklopem kufru, kteří uvažují o instalaci tažného zařízení, mají několik možností v závislosti na typu svého vozidla:

  • Zachování senzoru na původním místě Výrobce vozidla předpokládá možnost montáže tažného zařízení, a proto senzor po montáži tažného zůstává na svém místě - senzor bude fungovat stejně jako před instalací tažného zařízení.
  • Přemístění senzoruV této variantě se senzor podkopu přemístí na jiné místo, které není ovlivněno montáží tažného zařízení.
  • Trvalá deaktivace senzoru - Se souhlasem majitele vozidla může být senzor podkopu trvale deaktivován